Çalışma Saatlerimiz - Sat 8:00 - 19:00

İstanbul reklam tabela – İstanbul tabela örnekleri

Biri size “50 km ileri git, sonra sola dön ve O yola git” derse, 50 Km gitsen bile BURAYI TUTACAĞIM SOL OLDUĞUNU nereden bileceksin? Basit, istediğiniz yere ulaşmanıza yardımcı olacak bir tabela veya benzeri bir şey olacak. Benzer şekilde, seyahat ediyorsanız ancak benzininiz biterse, mutlaka yakıt ikmali yapacaksınız. Ama arabayı çok hızlı sürüyordunuz ve aslında bir benzin istasyonunu atladınız… Bunun olasılığı nedir? Dürüst olmak gerekirse, en azından bu modern dünyada doğru değil. Neden? Çünkü uzaktan görebileceğiniz bir tabela olacak. Bu tabelalar topluca tabela olarak tanımlanır ve markalar reklam amaçlı kullanır. Peki istanbul tabela reklamcılığı nedir? Bu ne işe yarıyor? Ve… Direk konuya gelelim.

İstanbul Tabela Reklamı Nedir?
Tabela, bir hedef kitleye bilgi veya mesaj iletmek amacıyla her türlü grafik temsili veya gösterimi içeren daha geniş bir terimdir. Benzer şekilde, tabela reklamcılığı, basitçe bir markanın/işletmenin/şirketin grafiksel bir ekranla reklamını yapmak veya tanıtımını yapmak anlamına gelir. Kısaca, tabela reklamcılığı üç ana bileşenden oluşur:

Grafik gösterim/gösterim
iletişim/reklam
Hedef kitle
İşletmeler bu işaretleri/tabelaları yollara, caddelere, binaların içine veya dışına vb. yerleştirir. Yaygın örnekler arasında duvar resimleri, reklam panoları, afişler, sandviç panolar, sokak adı işaretleri ve dijital/elektronik ekranlar (dijital tabela reklamcılığı) bulunur.

İstanbul’ da Tabela Reklam Firması Olan Reklam216′ nın Amacı
Yukarıda bahsedildiği gibi, tabela reklamcılığı, müşterilerle veya hedef kitleyle iletişim kurmaya odaklanır. Bunun dışında bu reklam şeklinin aşağıdaki amaçları vardır.

Pazarlama ve Reklamcılık
Firmaların ürün veya hizmetlerinin reklamını yapmak veya pazarlamak için tabela kullandığını anlamak zor değil. Şirketler ürünlerinin reklamını yapmak için reklam panoları, bina giydirmeleri, dış mekan tabelaları vb. gibi farklı tabela reklam kanallarını kullanırlar.

Müşteri Çekimi
Tabela reklamları yalnızca müşterileri çekmekle kalmaz, aynı zamanda zihinlerinde merak uyandırabilir. Örneğin, yaratıcı ve cezbedici bir vitrin, müşteriyi en azından ürüne ayrıntılı bir şekilde bakmaya ikna edebilir. En önemlisi, özenle tasarlanmış bir tabela reklamının kendisi marka mesajını iletebilir ve etkileyici bir ilk izlenim bırakabilir.

Marka tanıma
Tabela reklamcılığı, müşterilerin yalnızca bir yer veya markayı tanımlamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işletmelerin bir marka kimliği oluşturmasına da yardımcı olur. Starbucks, coca-cola, Pepsi vb. birçok endüstri lideri, pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak sokak tabelalarını kullandı. Hatta gıda zincirleri gibi birçok marka, anında tanınmak için tüm satış noktalarında aynı dış ve iç görünüme sahiptir.

Yön Tabelası
Özellikle alışveriş merkezleri, şirketler ve hastanelerde müşterilerin yönlendirmesi için tabelalar çok önemlidir. Alışveriş merkezlerindeki tabelalar, müşterilerin ilgilendikleri markayı bulmalarına yardımcı olur. Benzer şekilde, yön tabelaları sırasıyla festivallerde ve hastanelerde ziyaretçilere veya hastalara yardımcı olur.

Görünümü Artırın/Geliştirin
Tabela Reklamı, yalnızca bir mesaj iletmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bazen işletmeler, bir alanın veya çevrenin görünümünü iyileştirmek için tabela kullanır. Evet, doğrudan bir mesaj iletmiyor olabilir, ancak öne çıkmanın kendisi bir iletişim biçimidir.

Tabela Reklamcılığının Avantajları
Yüksek Müşteri Riski
Tabela reklamcılığı, göz ardı edilmesi veya ihmal edilmesi zor bir şeydir. Otoyollarda, binalarda, caddelerde, arenalarda vb. tabelalar çok sayıda insan tarafından görülmektedir. Bu, bir işletmenin mesajını iletmek için kesinlikle daha fazla erişime ve daha iyi şansa sahip olacağı anlamına gelir. Ayrıca tabela reklamcılığı, genel nüfusu hedef aldığı için bir markanın çeşitli müşterilere ulaşmasını sağlar.

7/24 çalışır
İşletmenizi temsil eden herhangi bir tabela 7/24 orada olacaktır. Günde sadece birkaç kez gelen bir TV reklamı gibi değil. Evet, mesaj kısa olabilir ancak potansiyel müşterilerinize markanız, ürününüz veya hizmetiniz düzenli olarak hatırlatılırsa dönüşüm şansı artacaktır.

Marka Bilinirliği Yaratır
Daha önce de belirtildiği gibi, tabela reklamlarını ihmal etmek çok zordur. Yolda bir reklam panosu pek çok kişi tarafından tekrar tekrar görülür. Akılda kalıcı ve yaratıcı bir billboard insanların hafızalarına kazınır. Böylece tabela reklamları, işletmelerin marka bilinirliği oluşturmasına yardımcı olur.

Gerçekte en yakın tabelacı kim ? bu tabelacı nerede, her zamanki gibi birşeye ihtiyacımız olduğunda telefona veya bilgisayara sarılıp ihtiyacımız olan şeyi en yakınımızda aramaya koyuluruz ve bu aramayı yaparken aradığımız şeyi yazarız. örneğin tabelacı arayanlar için insanlar oturduğu ilin veya semtin veya ilçenin ismini yazıp arama yaparlar. İstanbul’ da oturan biri için örnek verecek olursak yapılacak arama sorgusu İstanbul en yakın tabelacı, Adalar Tabela, Arnavutköy Tabela, Ataşehir Tabela, Avcılar Reklam Tabela, Bağcılar Tabela, Bahçelievler Tabelacı, Bakırköy Tabelacısı, Başakşehir Tabela, Bayrampaşa Tabela, Beşiktaş Tabela, Beykoz Tabela, Beylikdüzü Tabela, Beyoğlu Tabela, Büyükçekmece Tabela, Çatalca Tabela, Çekmeköy Tabela, Esenler Tabela, Esenyurt Tabela, Eyüpsultan Tabela, Fatih Tabela, Gaziosmanpaşa Tabela, Güngören Tabela, Kadıköy Tabela, Kağıthane Tabela, Kartal Tabela, Küçükçekmece Tabela, Maltepe Tabela, Pendik Reklam Tabela veya arama yapan kişinin konumu açık ise en yakın tabelacı yazması kafidir google onun yerine ona en yakın olan reklamcıyı tabelacıyı sıralar anında bulur ve sonuçlarda listeler. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmamızda en yakın tabelacı ve en yakın reklam tabela hizmetleri İstanbul başta olmak üzere Türkiye’ nin her şehri için yapılabilmektedir. Güncel fiyatlarımız hakkında kapsamlı bilgilere firmamızın web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Whatsapp'a Bağlan
Reklam216
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?