Çalışma Saatlerimiz - Sat 8:00 - 19:00

Cephe Giydirme

Cephe Giydirme Hakkında Gerçekler

Binanızın dışını kaplamanın etkili bir yolunu mu arıyorsunuz, böylece çekici görünür ve iyi korunur, ancak bakım açısından fazla bir şey gerektirmez? Cephe kaplama sizin için mükemmel bir çözümdür. İşte bilmeniz gerekenler.

Cephe Giydirme Nedir ?

Cephe kaplaması, taşıyıcı yapıya bir şekilde sabitlenmiş, yük taşımayan paneller olarak tanımlanabilir. Cephe giydirme panelleri yük taşımadıkları için sistemdeki diğer panellerin veya herhangi bir elemanın ağırlığını değil, sadece kendi ağırlıklarını taşımalıdır. Yorgun görünen duvarlardan bir binanın kaplamasındaki büyük kusurlara kadar sayısız şeyi gizleyebildiği için genellikle estetik özellikleri için kullanılır. Bununla birlikte, cephe kaplaması, özellikle arkasına uygulanan yalıtım ile birleştirildiğinde, önemli ısı ve ses yalıtımı özelliklerine de sahip olabilir. Cephe kaplaması genellikle çelik, ahşap veya beton destek yapıları üzerine kurulabilir.

Cephe Giydirme Çeşitleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı cephe kaplaması türü vardır ve seçeneklerinizden yalnızca bazıları şunlardır:     

  • yağmur perdesi
  • vinil kaplama
  • ahşap kaplama
  • taş kaplama
  • Alüminyum paneller
  • Çelik paneller
  • çimento esaslı paneller

Cephe Giydirme Seçimi

Cephe kaplamanızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli hususlardan biri bütçenizdir, çünkü bazı tipler diğerlerinden daha ekonomiktir. Örneğin, hiçbir şey taş veya ahşap kaplamanın güzelliğini yenemez, ancak kısıtlı bir bütçeniz varsa, vinil kaplama, gerçeğinin maliyetinin çok altında inandırıcı bir taklit olabilir.

Ayrıca cephe kaplamanızda yapmaya hazır olduğunuz bakımı da düşünün. Bazıları, en iyi şekilde görünmelerini ve çalışmalarını sağlamak için düzenli temizlik ve yenileme gerektirecektir (ahşap buna en iyi örnektir). Diğerleri sadece arada bir hortumla yıkamaya ihtiyaç duyar.

Bir diğer önemli husus, elde etmeye çalıştığınız görünümdür. Zarif ve sofistike bir görünüm mü, çağdaş bir görünüm mü, ultra modern bir görünüm mü yoksa geleneksel bir görünüm mü yaratmaya çalışıyorsunuz? Bunun, seçtiğiniz cephe kaplaması türü üzerinde çok etkisi vardır. Ahşap, taş ve vinil kaplama, geleneksel ortamlarda harika görünebilir; taş, o zamansız görünüm için mükemmeldir; metal veya çimento paneller ise modern, çağdaş görünümler yaratmak için idealdir. Metal kaplama, diğer cephe kaplama sistemlerinin zorlanabileceği kavisli yüzeyler için de mükemmeldir.

Whatsapp'a Bağlan
Reklam216
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?