Çalışma Saatlerimiz - Sat 8:00 - 19:00

Işıksız Tabela

Işıksız Tabela Nedir ? Işıksız Tabelalar Hakkında Bilgiler

Işıklı tabelaların aksine, ışıksız tabelalarda dahili bir ışık kaynağı yoktur. Ancak bu, aydınlatılamayacakları anlamına gelmez. Tabelayı aydınlatmak için spot ışığı gibi harici bir ışık kullanmanız yeterlidir. Ancak ışıksız tabelalarda, özellikle metal çerçeveler, akrilik yüzler ve renkler, şekiller ve boyutlar gibi diğer unsurlar açısından ışıklı tabelalarla aynı malzemeleri kullanır.

Işıksız tabelalar, farklı ışık seviyelerinde tabelanın rengini değiştirmek için zıt renkler veya belirli filmler kullanılarak gece boyunca görünümlerini iyileştirmek için de tasarlanabilir.

Işıksız Tabelaların Faydaları


Işıksız tabelaların faydalarına bir göz atalım:

Çalıştırmak için elektrik kullanmadıkları için bütçe dostu tabela seçenekleri
Bir dizi renk, yazı tipi, boyut ve şekil dahil olmak üzere esnek stil ve tasarım seçenekleri
9-5 programıyla çalışan işletmeler için ideal
Hem iç hem de dış mekanlarda şık ve profesyonel görünün
Yön tabelası olarak ve geçici promosyonlar için kullanılabilir
Bakımı ve taşınması kolay
Işıklı ve Işıksız Tabela Arasındaki Farklar
Artık bilmeniz gerektiği gibi, ışıklı ve ışıksız tabela arasındaki temel fark, bunların içten aydınlatılıp aydınlatılamayacağıdır. Işıklı tabelalar, tabelayı ve çevreyi aydınlatmak için dahili kablolar ve LED ampullerden neon tüplere kadar her şeyi kullanırken, ışıksız tabelalarda dahili olarak aydınlatılacak hiçbir şey yoktur.

Işıklı tabelaların ışıksız tabelalara göre en büyük avantajı hem gece hem de gündüz net bir şekilde görülebilmesidir. 24 saat çalışan işletmeler için ışıklı tabelalar daha avantajlı olabilir, çünkü ışıklı tabela yoldan geçenler için onları daha görünür kılar. Ancak bazı alanlar ışıklı tabelalara izin vermemektedir. Etrafta alışveriş yaparken bunu aklınızda bulundurun.

Ek olarak, işletmelerin profesyonel bakım ve işletme maliyetlerini de göz önünde bulundurması gerekir. Işıklı tabelalar, elektrikli bileşenler arızalanabileceği ve ampuller yanabileceği için biraz daha bakım gerektirir. Bir LED tabelayı çalıştırmak nispeten ucuzken, neon kullanan diğer tabelaların uzun süre çalıştırılması maliyetli olabilir. Tersine, ışıksız tabelaların bakımı çok daha kolaydır.

Yakmak mı, Yakmamak mı?


Sonuç olarak, ışıksız veya ışıklı tabela seçimi iki önemli şeye bağlıdır: Yerel yönetim, bölgenizde ışıklı tabelalara izin veriyor mu? Ve eğer öyleyse, ışıklı tabela için ek maliyet ödemek ister misiniz? Bunun dışında estetik ve tasarım arasında seçim yapabilirsiniz.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, profesyonelce hazırlanmış tabela, işletmeniz için belirleyici bir unsur olacaktır. Müşterileri çekecek ve kısa sürede geliri artıracaktır. Malzemelerinin kalitesine ve özenle oluşturulmuş tasarımlara odaklanan bir üretici seçin.

İşletmeniz için ışıklı veya ışıksız tabela yaptırmak hakkında daha fazla konuşmaya hazırsanız, iletişim formunu doldurun! Daha fazla bilgiyi doğrudan gelen kutunuza göndereceğiz.

Whatsapp'a Bağlan
Reklam216
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?